Закінчився термін дії посилених сертифікатів відкритих ключів — переукладай договір з ДФС

Новини E-DOC: Закінчився термін дії посилених сертифікатів відкритих ключів - переукладай договір з ДФСДФС нагадує, що в разі закінчення терміну дії посилених сертифікатів відкритих ключів слід переукладати договір про визнання електронних документів.

Нагадування про електронний сервіс управління ЕЦП також опубліковано на ресурсі «ЗІР» в підкатегорії 135.03. Сервіс управління ЕЦП дає можливість керівнику вносити до системи подачі документів в електронному вигляді інформацію про новий сертифікат керівника або бухгалтера, відправивши про це Повідомлення до закінчення терміну дії попереднього сертифіката.

Повідомлення за кодом форми J(F)1391102 користувач ЕЦП формує і надсилає до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності». До нього додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, після чого воно підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Сервіс E-DOC акцентує вашу увагу на тому, що зазначене Повідомлення обов’язково підписується ЕЦП керівника. Його сертифікат на момент отримання Повідомлення вже наявний в системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.

Нагадаємо, що договір про визнання електронних документів діє до закінчення терміну дії посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо ж їх термін дії завершився, потрібно переукладати договір, – роз’яснює ДФС.

Для складання договору про визнання електронних документів необхідно користуватися Інструкцією з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПАУ №233 від 10.04.2008р.