З 18 березня товарно-транспортну накладну можна буде оформляти в довільній формі

e-doc як оформити ТТН

Шановні користивучі сервісу E-DOC!

Повідомляємо вам, що готується до опублікування наказ Мінфінфраструктури від 27.01.2016р. №26 “Про внесення змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні”, – за інформацією “Офіційного вісника України“.

А це означає, що, згідно цих змін, орієнтовно з 18 березня оформлення ТТН можливе за довільною формою “без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до Правил”, затверджених наказом Мінтранспорту України від 14.10.1997р. №363.

Звертаємо вашу увагу, що нововведення Правил перевезень вантажів автотранспортом вимагають заповнення обов’язкових реквизитів в ТТН:

  • інформацію про назву документа;
  • дату і місце його складання;
  • найменування (прізвище, ім’я, по батькові) перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача;
  • найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які надають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж;
  • автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер);
  • пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Оформлення ТТН – важлива складова документообігу транспортних компаній, а також інших учасників процесу перевезення, тому слідкуйте за датою офіційного опублікування змін до Правил автоперевезень щодо оформлення товарно-транспортної накладної, які набудуть чинності з дня опублікування.

А також нагадуємо, що обмін ТТН можливо здійснити в сервісі електронного документообігу E-DOC за допомогою створення неструктурованого документа, що здійснюється простим завантаженням в сервіс готового документа ТТН будь-якого формату.