Якщо у ФОП на єдиному податку перевищено обсяг доходу

news e-doc_flp na edinom previsil dohodЩо робити ФОПу на єдиному податку, якщо обсяг доходу, визначений для його групи, перевищено? Роз’яснення надали податківці Дніпропетровської області.

Сервіс E-DOC нагадує, що ставки єдиного податку застосовуються до груп відповідно п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу.

До фізичних осоіб-підприємців, які є платниками єдиного податку I, II і III груп, застосовуються ставки, встановлені п. 293.3 – 293.5 ст. 293 ПК, з урахуванням таких особливостей:

1. Для першої групи єдинників, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для них в п. 291.4 ст. 291 ПК, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для єдинників II або III групи, чи відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

При перевищенні обсягу доходу, ФОП-івці I групи зобов’язані застосувати ставку єдиного податку в розмірі 15% від суми перевищення. А також подати заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, в якому було допущено перевищення обсягу доходу.

2. Для другої групи при перевищенні обсягу доходу, визначеного для них в п. 291.4 ст. 291 ПК, підприємці повинні подати заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу, й перейти на III групу або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування.

До суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку в розмірі 15%.

3. Для третьої групи єдинників ФОП, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений у п. 291.4 ст. 291 ПК, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку в розмірі 15%, а також зобов’язані у порядку, встановленому цим розділом, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Нагадаємо, що сервіс електронного документообігу E-DOC призначений для обміну е-документами з ЕЦП між контрагентами, які оформлені як ФОП або юрособа будь-якої системи оподаткування. Отже, при зміні групи спрощеної системи оподаткування, доступ до сервісу E-DOC залишається незмінним. Також в E-DOC всі бажаючі можуть подавати електронну звітність до контролюючих органів: ДФС, ДСС, ПФУ.