Як внести до податкового кредиту дані за втраченою податковою накладною

E-DOC: Як внести до податкового кредиту дані за втраченою податковою накладноюПлатник податків має право включити до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних (ПН), які були зареєстровані в ЄРПН, як у відповідному звітному періоді, так і протягом 365 календарних днів з дати складання ПН – зафіксовано в п.198.6 ст.198 ПК.

Якщо ж ПН або РКПН зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то суми податку, сплачені або нараховані у зв’язку з придбанням товарів/послуг, будуть віднесені до податкового кредиту за той звітний податковий період, в якому ПН або РКПН були зареєстровані, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати їх складання.

Тож, якщо ПН не була включена до складу податкового кредиту в податковому періоді її складання, а з дати її складання ще не пройшло 365 днів, вона може бути включена до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати складання. При складанні декларації з ПДВ необхідно відобразити цю суму податку в розд.II «Податковий кредит».

Проте, якщо у раніше поданій декларації з ПДВ була виявлена помилка (крім обмежень, визначених у ст. 50 ПК) платником податків особисто або за результатами електронної перевірки, необхідно подати до фіскальної служби уточнюючий розрахунок, – як зазначено в п.50.1 ст.50 ПК.

Сервіс E-DOC звертає увагу на те, що помилки в податковій декларації можуть бути виявлені не відразу, а в майбутніх податкових періодах, тому слід враховувати строки давності в кожному конкретному випадку, користуючись положеннями ст.102 ПК.

Виходячи з вищевказаного, і відповідно до вказаних законодавчих норм, можна зробити висновок, що якщо сума ПДВ відображена в ПН і податкова була вчасно зареєстрована в ЄРПН, але не була включена до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів, при цьому з дати складання ПН не минуло 1095 днів, то платник податків може включити таку суму ПДВ до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, з урахуванням строків давності, визначених ст.102 ПК.

Також, звертаючи увагу на правильність заповнення обов’язкових реквізитів в податковій накладній, нагадаємо, що регістр букв (великі/малі) не має значення. А зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування до податкової накладної можна через сервіс електронного документообігу E-DOC.