Як повернути помилково або надміру перераховану сплату з ПДВ

Новини E-DOC: Як повернути помилково або надміру перераховану сплату з ПДВСервіс E-DOC звертає увагу платників податків, що перерахування грошових зобов’язань по сплаті ПДВ надміру або помилково поділяється за двома статусами:

  • надміру сплачені грошові зобов’язання

    на рахунки в СЕА ПДВ;

  • помилково сплачені грошові зобов’язання по ПДВ.

Як повернути ці суми?

Спершу, необхідно написати заяву у довільній формі, відповідно до п. 43.3 Податкового Кодексу, де буде зазначено напрям перерахування коштів. При цьому, слід врахувати, що ці кошти будуть повертатися виключно на рахунок платника у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ).

У разі надміру сплачених грошових зобов’язань на рахунок в СЕА ПДВ повернення можливе лише сплати з ПДВ. Повернення інших податків, зборів і платежів з бюджету на рахунок в СЕА ПДВ не передбачено.

А у випадку повернення помилково сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, податкова керується пп. 14.1.182 п. 14.1 ст. 14 (Визначення понять) ПК, де помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями визначені ті суми коштів, які надійшли на певну дату до відповідного бюджету від юросіб або фізосіб, які не є платниками таких грошових зобов’язань.

Такі грошові кошти податкова має право повернути:

  • на поточний рахунок платника податків у банку;
  • на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів;
  • готівкою за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Виходячи з листа № 8056/7/99-99-20-03-04-17 від 09.03.2016 р., в якому ДФС роз’яснює питання щодо повернення з бюджету помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань, такі суми спочатку зараховуються в СЕА ПДВ (до того ж, не збільшуючи реєстраційну суму), а після — з СЕА ПДВ вони можуть бути перераховані платнику податку за одним із варіантів, зазначених у заяві.