Пропонується нараховувати ПДФО до бюджету за місцем реєстрації працівника

Новини E-DOC:  Пропонується нараховувати ПДФО до бюджету за місцем реєстрації працівникаКомітет ВР з питань бюджету рекомендує Верховній Раді прийняти зміни до статті 64 Бюджетного кодексу України (щодо зарахування ПДФО до відповідного місцевого бюджету за місцем податкової адреси платника податків-фізичної особи).

Проект закону зареєстрований під №4366 від 01.04.2016р. У ньому передбачається надання платнику ПДФО права вимагати від свого податкового агента зарахування ПДФО до відповідного бюджету за місцем податкової адреси такого платника, тобто за місцем реєстрації працівника.

Податкові агенти: юрособи (їх філії відділення, інші відокремлені підрозділи), представництва нерезидента – юридичної особи, податкового агента – фізичної особи, або фізособи, що одержує доходи від особи, яка не є податковим агентом.

Таке рішення викликане тим, що депутати визнають справедливим направляти ПДФО за бажанням працівника за місцем його реєстрації, а не за адресою роботодавця, який нараховує і виплачує оподатковуваний дохід таким працівникам, як це зараз передбачено Бюджетним кодексом.

Однак, в мережі ця інформація викликала масове обговорення з припущеннями про майбутні незручності, адже відправити ПДФО до різних місцевих бюджетів, особливо якщо працівників, наприклад, 300 і більше осіб – вкрай трудомісткий і витратний за часом процес.

У зв’язку з цим, сервіс E-DOC нагадує, що відправити ПДФО можна через сервіс електронного документообігу, що в рази зменшує витрати робочого часу.