Правила заповнення податкової накладної

Новини E-DOC: податкові накладні повинні відповідати показникам первинних документівЗаповнюючи податкову накладну, слід уважно поставитися до реквізитів ПН — ДФС Дніпропетровської області звернула увагу платників ПДВ, що податкові накладні повинні відповідати показникам первинних документів.

E-DOC наголошує, що формувати податкову звітність та митні декларації неможливо без документів, які відображають облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачається законодавством. І податківці, керуючись п. 44.1 Податкового кодексу, нагадали про необхідність наявності таких документів.

Так, порушенням порядку заповнення ПН вважається відсутність хоча б одного показника, який є обов’язковим реквізитом податкової накладної, а також невідповідність показників, зазначених у податковій накладній, умовам поставки (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару тощо), встановлених договором.

З огляду на вищевказане, якщо в первинному документі, зокрема, рахунку за централізоване водопостачання та водовідведення, одиниця виміру товарів/послуг вказана як «м3», то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно вказувати «м3», в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» – відповідне чисельне значення частки натуральних одиниць, яка відповідає частці, оплаченої контрагентом-покупцем.

Якщо ж в первинному документі вказана «послуга», в то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно вказувати «послуга», в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу.

Отже, податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів / послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна поставки одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість) тим, які вказані в первинних документах в частині, яка оплачена контрагентом-покупцем.

Також варто враховувати, як відобразити витрати, що не підтверджені первинкою.

Нагадаємо також, що в сервісі електронного документообігу E-DOC ви можете обмінюватися всіма первинними документами в електронному вигляді, складати податкові накладні за актуальними формами та зареєструвати їх в ЄРПН.