Повертаючи покупцеві гроші, розрахунок коригування до зведеної податкової накладної не складається

e-doc е-док  розрахунок коригування до зведеної податкової накладної Податківці надали роз’яснення з питання складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної,

якщо продавцеві або постачальнику послуг довелося повертати гроші в той же звітний період до моменту складання зведеної податкової накладної.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Податковим кодексом термін. Ця норма прописана в п. 201.1 ст. 201 ПКУ від 02.12.2010 р. за №2755-VI зі змінами та доповненнями.

“Зведена податкова накладна може бути складена у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв’язках з одержувачем (покупцем), постачальником (продавцем)”, – встановлено “Порядком заповнення податкової накладної” у п. 18 наказу Мінфіну від 22.09.2014 № 957.

Як вже було зазначено сервісом E-DOC періодичність складання таких накладних встановлюється відповідно до періодичності оплати фактично поставлених товарів/послуг (один раз на 5 днів; один раз на 10 днів тощо), визначеної у договорі, але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. Нагадуємо, що дата складання зведеної податкової накладної проставляється в графі 2.

Сервіс E-DOC акцентує увагу платників ПДВ, що відсутність факту оплати поставлених товарів/послуг не звільняє постачальника (продавця) від складання зведеної податкової накладної!

Податківці уточнюють, що зведені податкові накладні не складаються на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) — складається податкова накладна, що визначено п. 17 «Порядку заповнення податкової накладної».

До зведеної податкової накладної, що надається одержувачу (покупцю) товарів/послуг, обов’язково додається реєстр товарно-транспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

І, якщо до моменту складання зведеної податкової накладної відбулася зміна податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми ПДВ у зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг).

При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не складається.

Зведена податкова накладна може бути створена в сервісі електронного документообігу E-DOC або імпортована у вигляді xml файлу, якщо вона була створена в іншій програмі. Після чого документ підписується та направляється на реєстрацію в ЄРПН.