Податковій міліції зачинили двері

Податкова міліція остаточно позбавлена права перевіряти відповідність місцезнаходження платників ПДВСервіс EDOC продовжує відстежувати останні нормативноправові зміни в нашій країні. Черга реформ дійшла і до податкової міліції. Відтепер цей контролюючий орган позбавлений права перевіряти місцезнаходження платників ПДВ.
Раніше, планові та позапланові перевірки податкової міліції легко виявляли відсутність юридичної особи або ФОП за його адресою, згідно Єдиного державного реєстру, що загрожувало підприємцю анулюванням реєстрації, як платника ПДВ.

Проте, Закон №909-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» скасував цю норму з 1 січня 2016 року.

І тепер скасування перевірки місцезнаходження платника ПДВ за його адресою з ЄДР зафіксоване у всіх відповідних нормативно-правових актах. Так, 14 березня 2016р. ДФС видала Наказ №217, який скасовує дію наказу Державної податкової адміністрації з Положенням про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків (№ 336 від 17.05.2010 р.).

Раніше у податківців була можливість використовувати цей 336-ий Наказ, направляючи в податкову міліцію запит про відповідність місцезнаходження платника ПДВ, маніпулюючи підприємцями. На підставі цих перевірок підприємствам могли присвоювати коди «стан 7, 8, 9, 10, 23, 32», значно погіршуючи діяльність фірми, аж до позбавлення свідоцтва платника ПДВ. Зняття таких статусів супроводжувалося складною правовою роботою.

Та й незважаючи на ліквідацію цих перевірок, підприємці активно обговорюють Проект Закону про Фінансову поліцію №4228, зареєстрований 15.03.2016р., виказуючи припущення, що подібні функції і повноваження будуть переведені у функціонал новоствореної структури.

e-doc про перевірки податкової міліції