ПДВ для транспортно-експедиторської діяльності

E-DOC: ПДВ для транспортно-експедиторської діяльностіПодатківці розглянули звернення щодо порядку оподаткування ПДВ транспортно-експедиторської діяльності в рамках договорів міжнародного перевезення вантажів. Так, про особливості оподаткування ПДВ детально в листі ДФС від 29.06.2016р. № 14191/6/99-99-15-03-02-15.

ДФС відповіла платнику податків, що при наданні експедитором-резидентом (платником ПДВ) послуг з міжнародного перевезення вантажів із залученням перевізників або інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, нульова ставка застосовується саме такими перевізниками або іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.

При цьому на дату отримання грошових коштів від замовника або на дату оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яке з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов’язання з ПДВ:

– На суму перевезення за ставкою 0%, якщо перевізник є резидентом-платником ПДВ;

– На суму наданих такому замовнику експедиторських послуг за ставкою 20% (якщо замовник послуг зареєстрований на території України як суб’єкт господарювання).

У разі якщо перевізник не є резидентом-платником ПДВ, податкові зобов’язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають.

Нульова ставка застосовується до операцій поставки послуг з міжнародного перевезення вантажів з всього маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Оптимізувати весь ланцюг постачання від виробника/постачальника до кінцевого замовника дозволяє всеукраїнський сервіс E-DOC. Коротко про переваги сервісу електронного документообігу для логістичних компаній в п’яти зрозумілих пунктах:

Переваги сервісу E-DOC для логістичних компаній: