Особливості застосування первинних документів — роз’яснення Мінфіну

Новини E-DOC: Мінфін надав роз'яснення щодо особливостей застосування первинних документів.Мінфін в листі від 16.02.2017р. №31-11410-06-5/4339 надав роз’яснення щодо особливостей застосування первинних документів після того, як Закон №1724-VIII був введений в дію (з 03.01.2017р.).

Нагадаємо, що Закон щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг наділив первинні документи новим статусом. Мінфін уточнює, що Закон №1724-VIII вніс зміни до Закону про бухоблік у частині спрощення документообігу підприємств шляхом зменшення вимог до первинних документів та скорочення переліку його обов’язкових реквізитів. І тепер чітко прописано право оформляти первинні документи в електронній формі.

Зокрема, змінено визначення «первинний документ», що дозволить вважати оплачену (неакцептовану) рахунок-фактуру (invoice) підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій з поставки товарів, робіт (послуг) без обов’язкового складання акту прийому-передачі.

Роз’яснювальний лист Мінфіну

minfin_pervichnie documenty

Таким чином Міністерство фінансів продовжує процес гармонізації національного законодавства з європейським, в тому числі шляхом впровадження кращих світових практик, що позитивно вплине на бізнес-клімат в Україні та зміцнить позиції в рейтингу сприятливості умов ведення бізнесу Doing Business.

У той час, поки в українське законодавство впроваджують європейський досвід, в сервісі електронного документообігу E-DOC можна вільно обмінюватися первинними документами зі своїми партнерами, підписуючи їх ЕЦП будь-якого АЦСК.