Очікуються зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку

Мінфін оприлюднив проект змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Мінфін оприлюднив проект змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. На сьогоднішній день доступний проект наказу про затвердження Змін. Він був підготовлений з метою приведення норм Положення №88 у відповідність до Закону №1724-VIII і створення єдиних правил ведення бухобліку і складання фінансової звітності.

Нагадаємо, після прийняття Закону №1724 для бізнесу очікується безліч змін, а екс-заступник міністра фінансів Олена Макеєва навіть прогнозувала, що Закон щодо усунення адміністративних бар’єрів при експорті послуг може зробити революцію в бухгалтерському обліку.

І правда, цей Закон спричинив собою зміни в Законі про бухоблік, що передбачають спрощення документообігу підприємств шляхом зменшення вимог до первинного документа і скорочення переліку його обов’язкових реквізитів. Зокрема, змінено саме визначення «первинний документ», що дозволить вважати оплачений (акцептований) рахунок-фактуру (інвойс) підставою для відображення господарської операції в бухгалтерському обліку без обов’язкового складання акту прийому-передачі, також виключений реквізит «місце складання».

Сервіс E-DOC акцентує вашу увагу на те, що invoice в Україні з 3 січня 2017р. має статус первинного документа. Також з 3 січня первинні та зведені облікові документи будуть складатися в паперовій або в електронній формі. Тобто тепер в головному бухгалтерському законі чітко зазначено право складання первинних і зведених документів в електронній формі.

Що стосується запланованого наказу «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», то можна надсилати свої зауваження та пропозиції до проекту наказу протягом місяця з дня його опублікування на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України в письмовій та/або електронній формі за наступними адресами:

  • Головного розробника – Міністерства фінансів України: 01008, м. Киев, вул. Грушевського, 12/2 або 04071, м. Киев, вул. Межигірська, 11, e-mail: kovtun@minfin.gov.ua;
  • Спеціально уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України: 01011, м. Киев, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.