Мінфін готує зміни до декларації з ПДВ

Новини E-DOC: Мінфін готує зміни до декларації з ПДВТільки-но набрали чинності нові форми декларації з ПДВ, а Міністерство фінансів вже пропонує зміни до неї.

На веб-порталі Мінфіну оприлюднено проект Наказу “Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України”, яким пропонується внесення змін до Порядку заповнення податкової накладної та Положення про реєстрацію платників ПДВ.

Таким чином, форми декларації з ПДВ, за якими з 1 лютого вже звітують платники податків, згідно Наказу №21 від 28.01.2016р., планується спростити у таких додатках:

  • Додаток 2. В графі 2 слова “платник податку – покупець” замінити на “постачальник”.
  • Додаток 5. Виключити

* із таблиці 1: рядки “300000000000” та “500000000000”;

* із таблиці 2: рядок “усього за основною ставкою та ставкою 7 %”.

  • Додаток 9. Пропонується нова редакція тексту за приміткою “*”: “* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника – звітний податковий період”.
  • Додаток 10. Замінити

* у рядку 11.1 таблиці 2 слово та цифру “таблиці 1” на “таблиці 2”;

* у рядку 11.1 таблиці 3 слово та цифру “таблиці 1” на “таблиці 3”.

Зміни до Порядку заповнення податкової накладної, торкнуться п.19 щодо складання зведеної податкової накладної, де уточнюється:

  • Якщо операції відповідно пункта 44 підрозділа 2 розділу XX (Перехідні положення) Податкового Кодексу мають безперервний або ритмічний характер постачання ((у тому числі оптове), передачі, розподілу електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД), то платники податку:

* “покупцям – платникам податку – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця”;

* “покупцям – особам, не зареєстрованим платниками податку, – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.”

З метою спрощення процедур реєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ, плануються зміни у додатках до Положення про реєстрацію платників ПДВ, затвердженого Наказом МФУ №1130 від 14.11.2014р.:

  • Форма №1-ПДВ із реєстраційною заявою платника податку на додану вартість
  • Форма №3-ПДВ із заявою про анулювання реєстрації такого платника

Сервіс E-DOC нагадує, що впродовж 1 місяця можна надавати свої зауваження та пропозиції до проекту Наказу.