Легітимність господарських операцій на підставі договору в «спрощеній» формі

Новини E-DOC: господарські операції не є фіктивними, якщо договір був укладений в «спрощеній» форміГрунтуючись на рішенні Вищого адміністративного суду України від 11.04.2017 р. № К/800/46400/14, господарські операції не є фіктивними, якщо договір був укладений в «спрощеній» формі, – звертає увагу підприємців E-DOC.

В ході розгляду справи було відзначено, що витрати платника податку повинні бути фактично здійснені і підтверджені належним чином оформленими первинними документами, що передбачають реальні господарські операції, які відображаються в податковому обліку і які повинні викликати реальні зміни майнового стану платника податків.

З позицій оподаткування не має значення, чи є в господарської операції дефект форми укладеної угоди (крім випадків, коли в законі прямо вказано, що угода, яка не відповідає формі закону, є нікчемною або угода визнана судом недійсною), а має значення досконала платником господарська операція, яка і повинна бути предметом аналізу в податковому спорі.

А положеннями ч.1 ст.181 Господарського кодексу України передбачена можливість укладення договорів в спрощеному порядку, тобто через ділову переписку – шляхом обміну документами, в т.ч. електронними, у вигляді прийняття замовлення до виконання. При цьому договори, укладені зазначеними способами, вважаються досконалими в письмовій формі.

Укласти електронний договір зі своїм контрагентом легко в сервісі електронного документообігу E-DOC.

Договір створюється в сервісі E-DOC в форматі xml, підписується ЕЦП і направляється контрагенту, після чого той має можливість в ту ж хвилину підписати його ЕЦП зі свого боку. Таким чином, можна укласти угоду за лічені хвилини.

Укласти електронний договір зі своїм контрагентом легко в сервісі електронного документообігу E-DOC.

Договір створюється в сервісі E-DOC в форматі xml, підписується ЕЦП і направляється контрагенту

Або завантажити договір у вигляді doc, pdf файлу, також підписати його ЕЦП, зробивши його юридично значущим, і направити на підпис бізнес-партнеру.

завантажити договір у вигляді doc, pdf файлу, також підписати його ЕЦП

Як було зазначено, господарська операція повинна бути підтверджена первинними документами. Тому, обмінюючись первинними документами через сервіс електронного документообігу E-DOC, фізособи і юрособи будь-якої сфери діяльності легко підтвердять легітимність укладених угод.