Коли в Україні будуть надаватися електронні довірчі послуги?

Закон «Про електронні довірчі послуги» дасть можливість вести бізнес і отримувати держпослуги в електронному вигляді зі смартфонів, – заявив Міністр юстиції Павло Петренко.Новини E-DOC: Коли в Україні будуть надаватися електронні довірчі послуги?

Законопроект, який визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, був прийнятий за основу ще в вересні минулого року. І тепер, при повторному читанні, проект не знайшов підтримки у депутатів і був відправлений на доопрацювання.

Про важливість законопроекту №4685 шла мова з першого дня. Метою законопроекту є реформування законодавства в сфері електронного цифрового підпису з урахуванням досвіду Євросоюзу, розвиток єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг. Прогнозується, що прийняття Закону про електронні довірчих послуги дозволить ввести в Україні модель і принципи надання електронних довірчих послуг Європейського Союзу шляхом гармонізації з положеннями Регламенту, враховуючи національні особливості, не руйнуючи систему взаємодії суб’єктів у сфері ЕЦП, яка склалася в Україні.

Міністр юстиції Павло ПетренкоТому глава Мін’юсту під час прес-конференції 13 лютого 2017р. приділив цьому питанню особливу увагу і пояснив:

«Для простого українця це означає, що зі свого мобільного телефону кожен з нас зможе зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити відповідний запит і отримати будь-яку інформацію, що стосується діяльності того чи іншого державного органу»

Відзначимо, що підтримка Верховною Радою законопроекту №4685 дозволить запустити такі сучасні електронні інструменти ідентифікації як MobileID (через мобільний телефон), BankID (через банківську картку), а також забезпечить бізнес сервісами електронного підтвердження підпису та печатки компанії.

За словами міністра юстиції, завдяки запуску нових сервісів вся активна діяльність малого та середнього бізнесу по комунікації з держорганами і партнерами може проходити з використанням звичайного смартфона. Без купи паперів, без спілкування з бюрократами, без корупційної складової. А також, українці зможуть отримати чимало переваг при веденні міжнародного бізнесу.

E-DOC зазначає, що бізнес без паперу давно вже ведеться в Україні. І, керуючись законами «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис», контрагенти можуть підписувати і обмінюватися між собою документами в електронному форматі, які матимуть юридичну силу, рівнозначну документам з мокрим підписом і печаткою.

Відтепер, при прийнятті Закону «Про електронні довірчих послуги», всі законні і підзаконні акти будуть зведені в єдиний документ, і всі процедури врегульовані більш детально.

На прес-конференції Павло Петренко додав:

«Прийняття даного законопроекту дає можливість українському бізнесу брати участь у тендерних закупівлях країн Європейського Союзу, які проводяться на електронних майданчиках».

Нагадаємо, що участь в тендерах на електронному майданчику наразі можлива в Україні з будь-якою торговельною мережею в межах країни.

Міністр звернув увагу, що уряд бажає вводити всі ці технології в повсякденне життя. Якщо Верховна Рада підтримає даний законопроект, ми вже до кінця року матимемо реальний результат.

«І оператори мобільного зв’язку, і українські банки вже заявили про готовність повноцінно провадити ці системи. Так само, всі прописані в законопроекті інструменти, ми зможемо імплементувати в життя державного службовця. А Міністерство юстиції буде піонером в цьому напрямку », – резюмував Павло Петренко.