До Фонду соціального страхування більше не потрібно надавати відомості розподілу

e-doc отмена подачи ведомости в ФССФонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України повідомляє про скасування подачі Відомості розподілу з початку 2016 р.

Про це йдеться в листі виконавчої дирекції Фонду від 11 січня 2016 р. № 01-07-2.

Починаючи з січня 2016 р. страхувальники не повинні надавати до робочих органів виконавчої дирекції Фонду дані про розподіл чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції за видами економічної діяльності згідно форми Додатку 3 до Порядку внесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (включаючи основну), затвердженого Постановою Правління Фонду від 30 листопада 2010 року № 30.

Такі зміни відбулися внаслідок прийняття ЗУ «Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» № 909-VIII від 24.12.2015.

Зазначений вище Закон знімає з Фонду та його робочих органів функції, пов’язані з віднесенням страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності, перевіркою достовірності представленої страхувальниками інформації про види економічної діяльності (включаючи основну) підприємств, установ і організацій (незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання).

Також Закон скасовує статтю про визначення класу професійного ризику виробництва та зміни до неї. Крім того, новоприйнятий Закон звільняє роботодавця від обов’язку надавати відомості про зміну виду діяльності компанії для її переведення до відповідного класу професійного ризику. Важливо відзначити, що законодавчим актом також передбачено зміну фіксованої ставки єдиного соціального внеску, яка складе 22%.