Чи відображати копійки при заповненні декларації з ПДВ

 

Новини E-DOC: Чи відображати копійки при заповненні декларації з ПДВПри заповненні податкової декларації з ПДВ та додатків до неї, відображаючи значення в гривнях, виникло питання: чи проставляти копійки у відповідних значеннях? На це питання ДФС надала роз’яснення.

Так, в п. 4 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ (наказ Мінфіну від 28.01.2016г. № 21) зазначено, що всі показники в податковій звітності з ПДВ проставляються у гривнях без копійок, при цьому гривневе значення округляється згідно загальновстановленими правилами. Відповідно до цих норм, обсяги з постачання / придбання та суми ПДВ у податковій декларації проставляються в округленому значенні грн. без вказівки копійок.

Однак, в розрізі контрагентів, заповнювати показники необхідно в грн. з копійками, щоб уникнути відхилень обсягів поставок / придбання та сум ПДВ. Такі показники при заповненні податкової декларації з ПДВ присутні в додатках:

  • Додаток 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)»;
  • «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)»;
  • Додаток 5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»;
  • Додаток 7 табл. 2 і 4 «Розрахунок (перерахунок) частки використання товарів / послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7)».

Сервіс E-DOC звертає вашу увагу, що заповнюючи такі додатки до декларації з ПДВ, в підсумкових рядках «Всього» та «Всього за місяць» значення заповнюються в гривнях без копійок з відповідним округленням значення.

А також нагадуємо, що заповнюючи додатки 5 і 7 декларації, слід звернути увагу на відображення даних при заповненні рядків 4.1 та 4.2 декларації з ПДВ.