Алкогольно-тютюнова звітність суворо до 9 червня 2016

Новини E-DOC: терміни подання алко-тютюнової звітності 2016ДФС в листі від 26.05.2016 р. №11508/6/99-99-12-02-02-15 однозначно висловила свою позицію про те, що підстав для перенесення строку подання алкогольно-тютюнової звітності та скасування штрафних санкцій – немає.

Зміна термінів звітності вимагає внесення змін у наказ Мінфіну від 11.02.2016 р. №49, а до внесення змін у Закон №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ніяких підстав для цього немає. Тому госпсуб’єкти, які працюють з відповідними ліцензіями, мають подавати до органу виконавчої влади, що видає ліцензії, звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Строк подання такого звіту – до 10 числа наступного місяця (щомісяця).

Форми звітів затверджено наказом Мінфіну №49. І, виходячи з вищевикладеного, подати його необхідно до 9 червня включно.

До того, як Закон №481/95-ВР будуть внесені зміни, штрафні санкції передбачені у розмірі 17000 грн.:

  • за неподання або несвоєчасного подання звіту;
  • за подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту)
  • спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Відповідно до порядку подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форми власності подають звіт в електронній формі, за основним місцем обліку.

Сервіс E-DOC також звертає вашу увагу, що після граничного строку подання звітів не передбачено, але в разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації та направлення нових звітів з уточнюючими даними в граничні терміни подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.

Нагадаємо також, що деякі нюанси заповнення алкогольно-тютюнової звітності вимагають правильного заповнення кодів і за недотримання таких правил також застосовуються штрафні санкції.